Güncelleme

Yeni yıla girdiğimiz için bir güncelleme yazısı eklemek istedim buraya. Gelenekselci bir insan olarak hala benim gibi kısa video kaydırıp durmaktansa, blog yazısı okumayı tercih eden insanlar olduğuna inanmak istiyorum.

2022 resmen “aynı şeyin laciverti” gibi geldi bana. Örneğin pandemi döneminde -sokağa çıkma yasaklarıyla- iyice alışkanlık haline getirdiğim market gezintilerimi aldı elimden. Marketteki fiyatlar moralimi bozuyor şu an. “Aa değişik neler gelmiş?” diye neşeyle gezdiğim yerleri “Bu ne ya??”, “Yook artıık” diye gezip, mutsuz bir şekilde eve dönüyorum.

“İşler nasıl?” derseniz.. Doğumgünü partileri haklı olarak iptal oluyor, etrafta bu kadar pozitif vaka olduğu sürece en mantıklısı da iptal etmek bence. Bile bile ladese gerek yok. Bu sebeple işler tepetaklak oldu tabi ama açıkçası üzülmüyorum. “Sağlık olsun” diyorum, nasılsa bir yere kaçmıyoruz, bahara doğru partileri peşpeşe yapar, eğleniriz.

Diğer gelişmeler ise şöyle: Malzeme fiyatları artışı, buna bağlı olarak ürün fiyatlarını üzülerek arttırmak zorunda kalmam, bazı malzemelerin artık bulunamıyor olması, benzin fiyatlarının artışıyla artık “yol masrafı”nı düşünmek zorunda olmam, elektrik zammıyla artık “kaç tepsiyi birlikte atayım da fırın nasıl daha az çalışsın?”ı düşünmek zorunda kalmam, yeni bir şeyler deneyecekken “çikolatayı harcamasam mı, çok pahalı.” ya da “şeker hamurunu boşa harcamayayım şimdi” diye düşünmek zorunda kalmam, yeni düzende her şeyin online olarak halledilmesi ve buna benim asla alışamamam,.. vs

Yazarken kendi kendime içimi şişirdim, aferin bana.

Ne yapalım her zaman, her şey güzel gidemiyor.

Daha güzel günlere diyelim o zaman.. 🥂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s